Piosenka Literacka na Bulwarze Nadwarciańskim

Piosenka Literacka na Bulwarze Nadwarciańskim

Tak wysokiego poziomu wykonań piosenek dawno nie słyszeliśmy – mówiła Elżbieta Adamiak, podsumowując Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej i Aktorskiej, który dobył się w minioną niedzielę 21 czerwca, w Koninie. Konkurs zorganizowano po raz 15. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta. Konkurs towarzyszył tegorocznym Dniom Konina.

Na scenie na Bulwarze Nadwarciańskim zaprezentowało się 36 młodych wykonawców. W ich wykonaniu usłyszeliśmy takie piosenki jak: Dzika Róża, Czas, Szklane domy, Nie ma jak w domu, Serduszka dwa czy Śmierć w Bikini. Jury konkursu, któremu przewodniczyła Elżbieta Adamiak, oceniało solistów w trzech kategoriach wiekowych. Zdaniem jurorów (obok Elżbiety Adamiak w jury zasiedli Kamila Pacześna oraz Krystian Weber), poziom konkursu był bardzo wysoki, a dobór repertuaru znakomity.

Decyzją jurorów wyróżnienia i nagrody otrzymali:

W kategorii klas 7–8 szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała Aleksandra Ziemiak z SP nr 1 z Kłodawy za wykonanie piosenki ,,Nietoperze naszych nocy”. Trzecie miejsce otrzymała Lena Przespolewska (SP Kuchary Kościelne) za znakomite wykonanie utworu ,,Zamiast”. Miejsce drugie przypadło w tej kategorii Martynie Drzewieckiej ze Szkoły Podstawowej w Powierciu. Martyna wykonała utwór ,,Dzika róża”. Pierwszą nagrodę wręczono Oliwii Michalak, który w sposób doskonały zaśpiewała piosenkę ,,Czas”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wyróżnienia otrzymali Maja Bartczak (Studio Piosenki Estradowej HIT w Koninie; piosenka ,,Wszystko, co złe omija mnie”), Antonina Iglikowska (Szkoła Wokalno-Aktorska FAMA w Koninie; piosenka ,,Tancuda i saksofon”) oraz Maja Wróbel (Studio Piosenki Estradowej HIT w Koninie; piosenka ,,Tak mało cię znam”). Miejsce trzecie jury konkursu przyznało Marcelinie Grajek (Szkoła Wokalno-Aktorska FAMA w Koninie) za wykonanie piosenki ,,Gigi Amoroso”; miejsce drugie Katarzynie Tadeusz (Szkoła Wokalno-Aktorska FAMA w Koninie) za niesamowitą interpretacje piosenki ,,Frieda” orz miejsce pierwsze Wiktorii Lasocie z II LO w Koninie za cudowną interpretację piosenki ,,Kiedyś byłam różą”

W kategorii młodzież pozaszkolna do 26. roku życia, jury przyznało: miejsce pierwsze Idze Lewandowskiej z konina za przecudne wykonanie utworu ,,Spokój”, miejsce drugie Wiktorii Krakowskiej z Konina za interpretacje piosenki ,,Kurtyna” oraz miejsce trzecie Bartoszowi Bartosikowi z Kolskiej Trójki za wykonanie utworu ,,Śmierć w Bikini”.

Laureatów nagród obejrzeliśmy w Koncercie Galowym, którego gościem specjalnym była Elżbieta Adamiak – legenda nurtu piosenki poetyckiej. Artystce towarzyszyli na scenie: Piotr Goljat – fortepian i śpiew, Sebastian Ruciński – gitara akustyczna oraz Piotr Górka – kontrabas.

Elżbieta Adamiak - piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej. Na scenie występuje od 50 lat. Stworzyła muzykę do większości swoich piosenek.

Fot. Olga Marcinkowska

Galeria zdjęć

Kup Bilet

Ładowanie...

Kontakt

Telefon: +48 63 211 31 31
E-mail: sekretariat@kckkonin.pl

Copyright © 2026 Konińskie Centrum Kultury.
Realizacja projektu WEBKON